Bugün: 15.06.2021

icon

Yardma ihtiyacınız var mı?

0312 231 84 70

Yazarlarımız

Demet Sönmezocak İGDİROĞLU
Demet Sönmezocak İGDİROĞLU
Yazar

Hakkında

Samimi, içten bir insan Demet SÖNMEZOCAK İGDİROĞLU

Kendin hakkında bir biyografi hazırlar mısın? dediğimizde, samimi bir üslupla aşağıdaki satırları yazdı.

“Küçücük bir kız çocuğun aklına, kalbine ne kadar sığarsa o kadar acı, o hüzün, sığdırdım işte, babasız gecen o yıllara. Ergen iki erkek kardeş ve çocukları için çırpınan fedakar bir anne ile.

Çabuk büyüyüp olgunlaşıyor insan, onca yaşanmışlıkların izlerini biriktirerek.

Ereğli, Almanya, Niğde... Sonra da Ankara... Asıl bundan sonra başlayan kendi hayatım.

Ortaokul, lise ardından da üniversite de işletme okumam ve sonrasında değişik sektörlerde çalışmam farklı deneyimler kazandırdı.

Evliliğim ve iki güzel evlada sahip olmam tarifsiz mutluluklar sunan hayatımda ki en güzel renklerim.

Anaokulu öğretmenliği yaptığım dönemlerde öğrencilerime, daha sonra da çocuklarıma, hayal gücümle anlattığım hikayelerim oldu. Bu hikayeleri anlatmaya başladıktan sonra yeni ve özgün hikayeler üretmeye başladım. Anlattığım hikayeler yazma serüvenimin başlangıcı oldu.

Daha sonra yazdığım hikayelerimi, www.wattpad.com/user/demili_hikayeleri adresinde yayınlamaya başladım. aralıksız okumaya, yazmaya devam ediyorum.

Kadının yaşı olmaz duyguları vardır, yaşanmışlıkları vardır diye düşünüp yaşını donduranlardanım.

Hayata farklı baktığımı ve yorumladığımı düşünüyorum. Duygularımı anlatmak için, hayatımda illa ki, olağan dışı büyük olayların yaşanması gerekmiyor. Bir tek söz bir bakış bile yetebiliyor duygularımı dillendirmeye.

Yazmaktan, üretmekten şikayetçi miyim? Elbette değilim. Aksine hoşuma gidiyor çünkü, söz uçar yazı kalır.

Kendimi çok seviyorum...Hayatı seviyorum...Farklı olmayı seviyorum... Hayatımdaki insanları seviyorum. Sevmediklerimi zaten görmediğim için yok sayıyorum. Görmek zorunda olup sevmediklerimi de seviyormuş gibi yapıp yine görmezden geliyorum. Ama beni sevenlere ne yapıyorum biliyor musunuz ? Onlara canımı veriyorum.”

Diye kendini farklı bir şekilde anlatan yazarımız, hayatı anlama ve anlamlandırmak için önce güzellikleri yaşamak gerek diyor.

Yazar Hakkındaki Görüşler
Görüşleriniz
Yıldız: