Bugün: 24.06.2024

icon

Yardma ihtiyacınız var mı?

0312 231 84 70

Dağıtım Ve Satış

Dağıtım Ve Satış

Yükseliş Yayınları olarak dağıtım ve satış faaliyetlerini düzenli olarak, aksatmadan sürdürüyoruz.
Yükseliş Yayınları, basımını yapmış olduğu kitabın dağıtım ve satışını üstlenir.
Dağıtımla kastedilen yayınlanan eserin, o eseri satmak isteyen kitabevlerine ve internet satış sitelerine dağıtılmasıdır. Satışla kastedilen yayınlanan eserin, o eseri satmak isteyen kitabevlerinde ve internet satış sitelerinde satılmasıdır.
Yayınevi dağıtım ve satış süreci için ekstra bir ücret talep etmez.
Yayınevi yayınladığı kitabın yayın bilgilerini çalıştığı dağıtım evlerine verir, onlardan gelen siparişler doğrultusunda fatura ile çıktı yaparak kitapçılara ulaştırır.
Dağıtım ve satış piyasadaki talep oranında ilerleyeceği için talebin çok yüksek olması ve tam tersi şekilde çok düşük olması söz konusu olabilir. Yayınevi yayınladığı eserin talebinin düşük olmasından dolayı sorumlu tutulamaz. Dağıtım garantisi ile kastedilen kitabın bütün kitapçılarda olacağının garanti edilmesi değildir, kitabın tanıtımının yapılması sonucunda kitapçılardan gelen siparişlerin aynı gün veya en geç iki gün içinde (mücbir sebepler dışında) karşılanacağının ve dağıtım faaliyetinin arz talep dengesi içinde disiplinli bir şekilde yürütür.
Kitapla ilgili her türlü tanıtım ve organizasyon desteği verme ayretindeyiz.
Yükseliş Yayınları olarak fuarlara katılmaya gayret ediyoruz. Fuarlara katılmayı veya imza günü yapmayı garanti etmiyoruz. Yazar kendi adına veya başka kurum ve kuruluşlarla tanıtım, konferans, imza günü vb. yapabilir. Bu hususta tam destek verilir.

Yükseliş Yayınları; katıldığı tüm fuarlarda, yazarlarının talebi olursa imza günü yaptırmayı taahhüt eder. Yazarlarının talep ve istekleri olması durumunda, söyleşi ve panel düzenler. Yazardan imza etkinliği için hiçbir şeklide kira vb. para talep edilemez. Fuar ve imza günlerinde, program biter bitmez fuarlardaki satış gelirlerinin %50’si yazara takdim edilir.